Saxo Bank, Yönetim Kurulu Yenileniyor, Yönetim Kurulu Başkanı Lone Fønss Schrøder ise Emekli Oluyor
Search
  • Destek Ekibi

Saxo Bank, Yönetim Kurulu Yenileniyor, Yönetim Kurulu Başkanı Lone Fønss Schrøder ise Emekli Oluyor

Updated: Sep 10, 2018

Lone Fønss Schrøder, 2015 yılından beri görevini sürdürüyordu.


Lone Fønss Schrøder, diğer projelere odaklanmak için yaklaşık 5 yıldır bulunduğu Saxo Bank A / S Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılacak.

Bayan Schrøder'in istifa kararı Saxo ile herhangi bir anlaşmazlığın sonucu değildi.

Lone Fønss Schrøder, 2015 yılından beri sözü edilen görevi üstlendi. Dan başlangıçta 2013 yılında Danimarka bankasının başkan yardımcılığına atandı.


Lone, İsveçli şirket Norfalck'ın kurucu ortağı ve ortağıdır ve Avrupa, Kanada ve Çinli Volvo Car Corporation'ın çeşitli uluslararası şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığına sahiptir. Schrøder uluslararası yönetim kurulu tecrübesine sahiptir ve kariyerine, 1982'de Maersk Grubunda başladı.


Yatırımlarınıza uygun bir Forex Brokerı Seçin

Başkan Yardımcısı Henrik Normann bugün boşalan rolü üstlenecek. Nordic Investment Bank'ın başkanı ve CEO'su olan Normann Aralık 2015'te Saxo'nun Başkan Vekilliği görevine seçildi.


Lone Fønss Schrøder, gidişiyle ilgili yorumda şunları söyledi: "Şimdi, Saxo Bank'daki görevim tamamlanmasını düşünüyor ve diğer görevlere odaklanmak için bir ihtiyaç hissedeceğim. Sağlıklı bir kapitalizasyon, uygulanmakta olan yeni bir strateji ve yakında devralacak olan yeni güçlü sahipleri olan bir bankayı teslim ediyorum. Karşılaştığımız karşılıklı işbirliği konusunda son derece mutluyum "dedi.


Saxo Bank'ın kurucusu ve CEO'su Kim Fournais, "Sadık çalışmaları ve başkanlığı için Lone'a teşekkür etmek isterim ve ona gelecekte şans diliyorum" dedi.


#saxobank