İsviçre Gözlemcisi FINMA, Sözde Denetleyici IFCOMM Sahtekarlığı Konusunda Uyarıda Bulundu
Search
  • Destek Ekibi

İsviçre Gözlemcisi FINMA, Sözde Denetleyici IFCOMM Sahtekarlığı Konusunda Uyarıda Bulundu

Updated: Sep 10, 2018

IFCOMM brokerların, yatırımcıları faaliyetleriyle bağlı olduklarına ikna etmek için yanlış üyelik ayrıntılarını listelemekte.


FINMA, İsviçre Finansal Piyasası Denetleme Kurumu, yasa dışı olarak İsviçre sakinlerini hedef alan mali hizmetler yürüten şirketlerin kara listesini güncelledi.

Yeni listelenen varlığa Uluslararası Finans Komisyonu (International Finance Commission - IFCOMM) adı veriliyor ve web sitesinin incelenmesi, kendi düzenleyicisinin markasını kopyalamaya ve sözde hizmetlerle maskelenmeye çalıştığını gösteriyor. İsviçreli makam sahtekâr şirketi, sahtekârlığını gerçekleştirmek için açıkça tasarlanmış anlaşmazlık çözme hizmetlerini listeleyen www.ifcomm. org web sitesinden ulaştı.


Yatırımlarınıza uygun bir Forex Brokerı için Tıklayın

IFCOMM, tanınmış brokerların yatırımcıları sahtekârlıkla, birçok alanda ve bağlamda faaliyetleriyle bağlı olduğuna ikna etmek için sahte üyelik ayrıntılarını listelemekte.


Mali izleme uzmanı ayrıntılı bilgi vermese de, IFCOMM'nin eklenmesi, İsviçre'de resmen kayıtlı olmadığı ve ticaret hizmetlerini İsviçre ticaretcilere sunma yetkisine sahip olmadığı anlamına geliyor. Uyarı ayrıca yatırımcılara IFCOMM'nin operatörlerinin herhangi bir endüstri birliği ile ilişkili olmadığı sahte klon bir web sitesi olduğunu bildirmek için bir hatırlatıcıdır.


#IFCOMM #FINMA