İsviçre Bankacılık Yazılım Tedarikçisi Fidessa Satın Almayı Düşünüyor
Search
  • Destek Ekibi

İsviçre Bankacılık Yazılım Tedarikçisi Fidessa Satın Almayı Düşünüyor

Updated: Sep 10, 2018

İngiltere şirketinin bankacılık yazılım sağlayıcısı Temenos ile görüşmeler yaptığı söyleniyor.


Londra merkezli önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden Fidessa'nın İsviçre Temenos'la görüştüğü söyleniyor. Cenevre merkezli bankacılık yazılımı tedarikçisi İngiltere şirketine 1,4 milyar sterlin (1,9 milyar dolar) teklif vermeyi düşünüyor.

Anlaşmanın odağı Fidessa'nın hisse ticareti teknolojisidir. İsviçre şirketi bu haberi resmi düzenleyici bir açıklama ile paylaştı. Görüşülen anlaşmanın şartlarına göre, Fidessa hissedarları her hisse için 35.67 £ nakit alacaktı. Buna ek olarak, hisse başına 0,797PDD'lik bir temettü ödenmesine karar verildi. Dünkü kapanış fiyatında fiyatın yüzde 22'si var.


Haber sonrasında, Fidessa'nın hisse senedi, teklif fiyatının hemen altında işlem gören, yüzde 24'ün üzerine çıkarak 36,35 TL'ye yükseldi. Hâlihazırda, hisseler 35.65 pound, yaklaşık% 22 daha yüksek.


Güvenilir Yurtdışı forex brokerlarını keşfetmek için Tıklayın

Duyuru üzerine, hedef firma, sağlam bir teklif yapılması halinde, Fidessa yönetim kurulunun kabulünü hissedarlara tavsiye etme niyetinde olduğunu belirtti.Fidessa, Londra'daki en saygın finansal yazılım şirketlerinden biridir. Temenos, gelir artışının mütevazı olduğu için hala nihai bir teklifte bulunmayı düşünüyor ve bunun yatırım stratejileri tarafından hızlandırılıp artırılmayacağı konusunda bilinmeyen şeyler, nihai bir anlaşmayı erteliyor.


Yayın sırasında, Fidessa'nın hissedarlarına kesin bir teklif verilmemiştir. Anılan duyuru bir teklifle aynı değildir. Temenos hisseleri, firma yönetim kurulu uygun olduğunda başka bir bildiri yayınlayacağını söyleyerek haberlerde yaklaşık yüzde 20 oranında değer kazandı.


#Fidessa #Temenos