IG Grup Q1 Rakamları, APAC Gelirleri EMEA'yı Aştı
Search
  • Destek Ekibi

IG Grup Q1 Rakamları, APAC Gelirleri EMEA'yı Aştı


Düzenleyici değişiklikler, Avrupa'dan bir müşteri çıkışı ve gelirlerde yüzde 5'lik bir düşüşe neden oluyor


IG Group, ESMA’nın yeni düzenlemelerinin ardından finansal raporlama yapan ilk aracı kuruluş oldu. Şirket Londra Borsası aracılığıyla bir ara rapor yayınladı. Yayın, perakende aracılık için bazı temel performans göstergelerinin (KPI) altını çiziyor.


Gelirler, 31 Ağustos 2018'de sona eren çeyrekte yıllık bazda % 5 geriledi. Şirket, AB ve İngiltere'den gelen rakamların üst sıralara ciddi bir etki yapması nedeniyle 128,9 milyon £ (169.4 milyon $) ayırdı.

Sadece bir ay süren yeni ESMA düzenlemelerinden sonra, şirketin İngiltere ve EMEA performansı sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 12 oranında düşerek 53,9 milyon sterline ve 34,4 milyon sterline geriledi. Rakamlar, azalan IG Grubu müşterileri tarafından etkilenmiştir.


Yukarıdaki rakamlara ufak bir sapma olarak, IG Group, APAC operasyonlarından elde ettiği gelirlerde% 7'lik bir artışla 35,5 milyon sterlinlik bir artış kaydedildiğini bildirdi.


İngiltere ve AB'deki Müşteri Sayıları

İngiltere ve EMEA bölgesindeki IG Group müşterilerinin sayısı azaldı. 2011'in ilk çeyreğinde 39.200'den fazla olan rakam, İngiltere'de yüzde 13'lük bir düşüşü temsil eden 34.000'e düştü. EMEA bölgesi genelinde toplam müşteri sayısı yüzde 10 azalarak 27.200'e düştü.


Düzenleme zorunluluklarından yalıtılmış olan APAC bölgesi, rakamlar arttı. Perakende komisyonculuğu yüzde 5 artışla 26.300 müşteriye ulaştı.


Parlak tarafta, müşteri başına gelir İngiltere'de yüzde 6, APAC bölgesinde yüzde 3 oranında artmıştır. Ölçüm, EMEA bölgesinde yüzde 2 oranında düşüş gösterdi.İngiltere'de ve AB'de Profesyonellere Yeniden Sınıflandırma

IG'nin ara raporuna göre, ilk çeyrekte şirketin gelirlerinin yüzde 50'sinden fazlası seçilen profesyonel müşterilerden kaynaklandı. Bu rakam firmanın beklentileriyle uyumlu.Aracı ayrıca, ESMA'nın yeni düzenleme önlemlerini takiben Ağustos ayında işlem hacimlerinin önemli ölçüde düşük olduğunu da vurguladı. Düşük kaldıraç alım satımının ilk ayı boyunca şirketin görünümü değişmedi.


IG Group daha önce, ESMA önlemlerinin tarihi gelir üzerindeki etkisinin yaklaşık yüzde on bir azalma ile net olacağını belirtmişti.


Şirket, aldığı Brexit ile ilgili adımları da vurguladı. IG Group'un Alman iştiraki, ilke olarak BaFin'den bir lisans aldı. Bu adım firmanın AB müşterilerine finansal hizmetler sunmasına izin verecektir.


#EMEA #APAC #ESMA #kaldıraç #forex