GAIN Capital, GTX ECN'yi Deutsche Borse’nin 360 TB için 100 milyon Dolar'a satıyor
Search
  • Destek Ekibi

GAIN Capital, GTX ECN'yi Deutsche Borse’nin 360 TB için 100 milyon Dolar'a satıyor

Updated: Sep 10, 2018

Deutsche Borse’nin 360T kurumsal döviz ticareti ticareti büyümeye devam ediyor


GAIN Capital'in kurumsal iş birimi olan döviz elektronik iletişim ağı (ECN) GTX, Deutsche Borse’in 360T’ine satıldı. Hareket, Alman şirketlerinin FX alanındaki işinin devam eden bir genişlemesini işaret ediyor ve kurumsal seviye FX ticaret işletmelerinin borsaya geçişinin devam edeceğini gösteriyor.

Hareket, Deutsche Borse’ın 360T’nin kendi başına bir FX ECN’yi başlatmasından yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşecek. Dünyanın dört bir yanındaki büyük borsalar, BATS'ın 2015'te Hotspot'u satın almasının ardından yıllardır döviz piyasasına daha derinden girmeyi başardı ve Euronext geçtiğimiz Mayıs ayında Fastmatch'i devraldı. 360T, 2015 yılında Deutsche Borse tarafından satın alındı.


Anlaşma hakkında yorum yapan GAIN Capital CEO'su Glenn Stevens şunları söyledi: “Dikkatimizi ve kaynaklarımızı temel perakende işimize odaklamak ve hissedar değerinin kilidini açmak için mevcut kolları kullanmak için bu stratejik adımı attık.” dedi.


“GTX'in satışından elde edilen gelir bize, organik büyüme ve M & A fırsatlarına yatırım yapmak için ek bir finansal esneklik sağlarken, sermaye geri dönüşünü hızlandırmak için artan likidite sağlamakta, bu da bizim hisse senedi geri alım programımızın ölçeğini arttırmak ve borcumuzu azaltmak anlamına gelebilir. Stevens, bu işlemin Deutsche Börse Group'un dünyanın önde gelen bir döviz kurumu olan 360T FX birimi ile ortak olmasını memnuniyetle karşılıyor.GTX'in CEO'su Vincent Sangiovanni, haberin üzerine şunları söyledi: “Deutsche Börse Group'un FX birimi, 360T geniş coğrafi dağılımı, tamamlayıcı ürün seti ve FX alanının derin bilgisi ile GTX'in büyümesinin bir sonraki aşaması için ideal bir ortaktır. . Müşterilerimize, GTX’in yenilikçi ticaret platformu ve yüksek kaliteli müşteri hizmetleri sunmaya devam etmek için 360T ile yakından çalışmayı umuyoruz. ”FX Deutsche Börse Grup Başkanı ve 360T CEO'su Carlo Kölzer şunları söyledi: “FX pazarındaki son derece saygın oyuncu sadece mevcut teklifimizi genişletmek için değil, aynı zamanda tüm müşterileri desteklemek için tasarlanan bütünsel değer teklifimizi tamamlamak için anlamlı bir ektir Mevcut veya potansiyel gelecekteki piyasa yapısına dayalı olarak tüm coğrafyalardan ve müşteri segmentlerinden faaliyet göstermektedir. ”


#gaincapital #GTX #forex