FCA, Yetkisiz Bir Kurum Olan XMarkets'ı Kara Listeye Alarak Traderları Uyardı
Search
  • Destek Ekibi

FCA, Yetkisiz Bir Kurum Olan XMarkets'ı Kara Listeye Alarak Traderları Uyardı

FCA, kayıtdışı online işlem şirketleri ve klon şirketleri üzerinde savaş açtı.


FCA haberine göre, İngiltere Finansal Piyasalar İzleme Örgütü Financial Conduct Authority (FCA), bugün XMarkets adı altında yetkisiz bir şirkete düzenleyici izni olmaksızın İngiltere yatırımcılarına finansal hizmetler veya ürünler sağladığını belirtti.


İngiltere'de finansal hizmetler veya ürünler sunan, teşvik eden veya satan tüm firmalar ve bireyler, FCA tarafından yetkilendirilmelidir.

Gözlemciler, bu brokerlik firmasının bir aldatmaca olabileceği konusunda uyarıda bulundu ve lisans sahibi olmayan İngiliz vatandaşlarını çalıştırmak ve hedeflemek için işaretlendiğini de sözlerine ekledi. FCA, www.xmarkets. com web sitesini kullanarak müşterilerini ararken şirketin açıklanmayan bir yargıya dayandığına dikkat çekti.


Yatırımlarınıza uygun bir Forex Brokerı Seçin

FCA, kayıtdışı çevrimiçi ticaret şirketleri ve klon şirketleri üzerinde savaş açtı ve kara listesinde yer alan broker sayısı artmaya devam ediyor. Geçen hafta, İngiliz düzenleyici kamuoyunu hileli ve yetkisiz kişilere karşı uyarma çabalarını sürdürdü. Yakın zamanda türetilen veriler, yatırımcıların 2017 boyunca günde ortalama 87.410 sterlin kaybettiğini gösterdiği için yatırımcılara ihtiyatlı davranmaları konusunda bir uyarı yayınladı.


#FCA #xmarkets