CMC Markets Gelirlerininde ki Düşüş Taahmini Hisselerinin Çakılmasına Neden Oldu
Search
  • Destek Ekibi

CMC Markets Gelirlerininde ki Düşüş Taahmini Hisselerinin Çakılmasına Neden Oldu

Updated: Mar 24


Yıllık bir gelir tahmini yüzde 10 ile 15 arasında düştükten sonra, şirket tahminlerini tekrar gözden geçiriyor.


Perakende ticaret alanındaki en büyük oyunculardan biri olan CMC Markets Plc, 2019 mali yılına bakış açısını düşürdü. Şirketin, fark kontratları (CFD) ve Spread Betting gelirlerinin, yıldan yıla yüzde 20 oranında düşmesi bekleniyor.





Şirket, ilk çeyrekte sağlam bir düşüşün ardından, firma önemli metriklerde düşüş kaydetti. CMC Markets'a göre, yaz mevsimindeki mevsimsel düşük piyasa volatilitesi ve Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu (ESMA) tarafından yapılan yeni düzenleme, şirketin ana hattını beklenenden daha fazla maddi olarak etkiledi.



Önceki tahmin, yıllık yüzde 10 ila 15 arasında gerçekleşen gelirlerdeki düşüşe işaret ediyordu. LSE'nin işlem görmeye başlamasıyla şirketin hisseleri keskin bir düşüş gösterdi.


Yüzde 20 oranında daha düşük bir açılış yaptıktan sonra, İngiltere'deki brokerin hisse senedi şimdi hisse başına 146 kuruşluk yaklaşık yüzde 12 daha düşük işlem görüyor.


Broker beklentiler üzerine Birleşik Krallık ve Avrupa'da perakende müşteri etkinliği düştü. Bu, ESMA’nın yeni tedbirlerinin uygulanmasını takip ediyor. Ancak, sadece iki ay olduğu için, firma güvenilir bir sonuç çıkarmak için çok erken olduğuna inanıyor.



Yaz aylarında yavaşlama sona ermesiyle birlikte, firma müşteri faaliyet seviyelerinde bir artış kaydetti. Bununla birlikte, ESMA'nın ağırlığı, CMC Markets 2019 için öngörülen sonuçlarını yeniden değerlendirmeye zorlamıştır. Özellikle, şirket net işletme geliri 2019 için önceki rehberliğinin altında olmasını beklemektedir. Ancak firma, maliyetin sıkı bir şekilde kontrol edilmesinden dolayı değişikliğin çok sert olacağına inanmıyor.


Buna ek olarak, komisyoncu 2019'da ki işletme maliyetlerinde de bir artış öngörmektedir. Bu, 2019'un ikinci çeyreği ve aynı zamanda tam yıl için geliri kısmen azaltacaktır.


CMC Markets Profesyonel AB Müşterilerine Odaklanıyor

Şimdi, yürürlükte olan ESMA yönetmeliği ile CMC Markets, İngiliz ve Avrupalı ​​profesyonel müşterilerin ürettiği gelirlerin oranını artırmaya odaklanmıştır. 12 aylık bir görünümde, İngiltere ve Avrupa'daki profesyonel müşteriler, gelirin yüzde 40'ını oluşturuyor.


Broker, sonuçlarını 22 Kasım 2018'de gelecek ay 30 Eylül 2018'de sona eren altı ay için yayınlayacak.


#forex #ESMA #CFD