Centroid Solutions, MT5 için Broker Risk Yönetimi Ürünlerini Başlattı
Search
  • Destek Ekibi

Centroid Solutions, MT5 için Broker Risk Yönetimi Ürünlerini Başlattı

Updated: Sep 10, 2018

FX brokerleri için risk yönetimi teknolojisi çözümleri sağlayıcısı Centroid Solutions, Metatrader 5 ticaret platformunu temel alan yeni komisyoncu odaklı ürünler başlattı.


Yeni ürünler dört operasyonel modüle ayrılıyor.


Yeni ürünler, MT5 ile kolayca entegre edilebilecek ve eşzamanlı olacak şekilde tasarlanıyor; işlem platformundan çıkarılan verileri kullanarak, uygulanabilir risk yönetimi önermek için Centroid'un teknolojik üstünlüğünü uygulamaya koyuyorlar.


Centroid, maruziyet yönetimini basitleştirmek ve brokerlerin risk seviyesini herhangi bir zamanda değerlendirmek için gerçek zamanlı analitik araçlar uygulayarak yeni ürün geliştirmeyi risk yönetimi süreçlerinin otomasyonu üzerinde yoğunlaştırmıştır.


Araçlar, aracıların A / B ve C Book'ları (Defterleri) arasında P / L (Kar / Zarar)analizlerini iyileştirmelerine yardımcı olabilecek faydalı bilgiler sağlayabilir.

Centroid 24

FX brokerleri göz önüne alındığında, yeni ürünler dört işlev modülünden oluşturuldu. Birinci kategori, aracılar için gelişmiş risk yönetimi özellikleri sunan Centroid 24'tür. Centroid 24, riske maruz kalma düzeylerinin çeşitli veri setleri arasında gerçek zamanlı olarak yönetilmesini sağlar.


Daha özel olarak, broker'lar belirli bir portföy, varlık sınıfı, enstrüman, belirli müşteri hesapları veya işlem verileri üzerinden risk düzeylerini değerlendirebilirler.


Komisyoncuların birçok farklı spesifikasyonda risk seviyelerinin kapsamını analiz etmelerini sağlayarak, komisyoncunun belirli bir zamanda karşılaştığı gerçek riskin daha detaylı ve özlü bir şekilde sunulmasını sağlar.


Centroid 24 ayrıca, A, B ve C Defterleri için herhangi bir risk yönetimi kategorisi için, bir broker'ın işlem faaliyetinin tam resmini açıklayan P / L'nin gerçek zamanlı analizine olanak tanır.


Brokerlara mevcut risk maruz kalmalarını ayrıntılı bir şekilde analiz etmenin yanı sıra, Centroid 24 ürünü, fiyat hareketlerinin risk düzeyleri ve K / K üzerindeki etkilerinin simülasyonlarını yapma kapasitesine sahiptir.


Ayrıca sistem gelecekteki şirket performansının uygulanabilir sonuçlarını ortaya çıkarmak için geçmiş verileri analiz edebilir.


Centroid 24'ün diğer bir önemli özelliği de, alışılagelmiş ticaret faaliyetlerinin brokerlerini otomatik olarak algılama ve uyarma yeteneğidir. Bu sayede, tüccarlar adına potansiyel olarak izin verilmeyen faaliyetleri önlemek için gerici eylemler için ek zaman ve hazırlık yapılabilir.


Yatırımlarınıza uygun bir Forex Brokerı Seçin

Yeni Ürünün İlave Modülleri

Centroid 24 sistemi brokerların karşı karşıya olduğu büyük zorlukları hafifletir görünse de, şirket risk yönetimi sürecinde yardımcı olabilecek ek özellikler eklemiştir. Centroid Solutions, aracılar akılda tutarak hem işletme hem de düzenleyici raporlar oluşturmak için C-Raporlama yetenekleri yarattı.


Bu tür raporların otomasyonu, brokerların düzenleyici sınırlamalara uymalarına yardımcı olan kritik raporları merkezileştirerek hem insan hatası riskini hem de zamandan ve iş gücünden kurtarır.


Centroid ayrıca, çeşitli işlevsellik ve risk yönetimi uygulamalarını içeren hibrid modeli optimize etmek için test yapmak için C-Simulation kapasitesini yeniledi.


Sistem, karar vericileri ve genel sonuçların iyileştirilmesi için bilgiyi kullanmayı amaçlayan brokerlara kapsamlı bir potansiyel sonuç spekülasyonu sağlamak için geniş kapsamlı değişkenler üretir. Son olarak, sistem aracılar için eklenen likidite için bir bağlantı köprüsü görevi görür.


Metatrader'a Doğru Vardiya 5

Centroid Solutions'ın kurucusu ve CEO'su Ziad Aboujeb, bir yorumda: "MetaTrader 5 brokerlerini güçlendirmek ve şirket performansını artırmak, şeffaflığı yönetmek ve düzenleyici yönetişim sağlamak için onlara yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle, bu yöndeki çabalarını destekleyen tam teşekküllü bir iş entegrasyon teknolojisi sunuyoruz "dedi.Centroid Solutions geçen sene Aralık ayında Amana Capital ve 514 Capital ile birleşerek 180 Capital adıyla birleşmeye başladı. İşbirliği sayesinde, yeni MT5 risk yönetimi ürünlerinin yeniliğini hızla ortaya koyabildiler.


Metaquotes'in Aralık ayında Metatrader 4 satışlarının durdurulduğunu ve ardından önde gelen ticaret platformu olan MT5'e geçişten sonra birçok broker MT5 platformunu kullanmaya başladı.


Centroid'in yeni MT5 merkezli risk yönetim ürünlerini piyasaya sürmesi, birçok broker için potansiyel olarak çekici çözümler sağlayabilir.


#Centroidsolutions #MT4 #MT5 #riskyönetimi #centroid24