Axi Corp. Satın Alımlara Devam Ediyor
Search
  • Destek Ekibi

Axi Corp. Satın Alımlara Devam Ediyor

Updated: Sep 10, 2018

AxiCorp satın alma modunda ilerlerken global broker söylemlerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Axi Corp. iki hafta önce, Orta Doğu'da popüler olan bir başka broker olan One Financial Markets'ı (OFM) devraldığını açıkladı.

Firmanın OMF'yi satın almasının ardından satın alma planları, gelişmekte olan pazarlar ile devam etmekte. Avrupa Sermaye Piyasası Otoritesi (ESMA) en son kaldıraç-kısıtlayan yönetmeliğin, büyük firmaların küçük rakiplerini Paspas etmesi sürecini başlatmış durumda. Gerci bu yeni regülasyon, AxiCorp'un satın alma karar verme sürecinde büyük bir itici güç değildi. Çünkü Axi Corp. 2016 yılından itibaren bölgesel satın almalara başlamış özellikle Uzakdoğu'da Japonya ve Çin pazarı ile yakından ilgilenmişti.ESMA, konsolidasyona öncülük edecek, bu oldukça doğal ve endüstrideki çoğu insan bunu kabul ediyor ancak Axi Corp.'un OFM'yi satın almasının altında bir çok nedenler var. OMF'nin Hong Kong ve Güney Afrika'da lisanslarının oluşu düzenleyici kapsama alanını önemli ölçüde artırıyor. OFM, Ortadoğu'da çok iyi bilinen bir marka ve 10 yıldır Çin'de de bulundular.


Axi Corp. büyüme stratejisinde Ortadoğu'da, Afrika'da ve Latin Amerika'da büyük büyüme potansiyellerinin olduğunu ve özellikle dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin piyasası ile yakından ilgili olduklarını belirtmekteler.


#axicorp #axitrader #forex #cfds