Avustralyalı Brokerlar ESMA Sonrası Avrupalı Müşterilere Kapılarını Açıyor
Search
  • Destek Ekibi

Avustralyalı Brokerlar ESMA Sonrası Avrupalı Müşterilere Kapılarını Açıyor

Updated: Sep 10, 2018

AB ve bir Avustralya lisansı sahibi olan birkaç şirket, müşterilerini ASIC iştiraklerine taşıyor


Hem Avrupa Birliği'nde hem de Avustralya'da düzenlenen aracı kurumlar, çeşitlendirilmiş lisanslarına maruz kalmaktadır. Yeni Avrupa yönetmelikleriyle, ASIC (Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu) lisanslarını elinde bulunduran firmalar , daha yüksek kaldıraç ile işlem yapmak için müşteri taleplerini yerine getirmek için bir düzenleyici boşluk kullanıyorlar.Bu baharın başlarında, Avrupa Menkul Kıymetler Piyasası Kurumu (ESMA) 1: 30'un üzerinde kaldıraç kullanmak isteyen müşteriler için kapıları kapatan perakende aracı kurumları için güncellenmiş bir yasal çerçeve yayınladı . Haber, sektörün ve piyasaya yeterli düzeyde maruz kalmayı sürdürmek için daha yüksek kaldıraç kullanmak için kullanılan bazı yatırımcılar üzerinde bir güçlük çıkardı.

AB tarafından denetlenen brokerlar yeni düzenlemelere maruz kalmalarını elden çıkarmanın yollarını arıyor olsa da, bir Avustralya lisansına sahip olan şirketler zaten müşteri taleplerini karşılamak için harekete geçiyor.


Uygunluk açısından, şirketlerin AB müşterilerini Avustralya'ya taşıyabilmeleri çok zor değil.

AB'deki mevcut düzenleyici çerçeve, müşterilerin AB dışında bulunan bir aracı kurum ile çalışmayı seçmesini yasaklamamaktadır, ancak şirket müşterileri hesaplarını taşımalarına yönlendirememektedir.


#forex #ASIC #ESMA