Avustralya Yetkilileri Bir Klon ve İki Düzenlenmemiş Aracı Üzerinde Sert Önlemler Alıyor
Search
  • Destek Ekibi

Avustralya Yetkilileri Bir Klon ve İki Düzenlenmemiş Aracı Üzerinde Sert Önlemler Alıyor

Updated: Sep 10, 2018

Yerel düzenleyici AGM Markets'in bir kopyası olan OT Markets ve Özifin'in varlıklarını dondurdu.


Mali düzenleyici Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), düzensiz brokerlar üzerindeki baskınlarına devam etmekte. Yetkili web sitesinde yayınlanan yasadışı faaliyet gösteren üç şirket hakkında resmi bir uyarı var: AGM Markets, OT Markets ve Ozifin.


Bu firmaların Avustralya topraklarındaki faaliyetleri yetkililer tarafından onaylanmadı. Birkaç tüketici kırmızı bayrak kaldırdıktan sonra, finansal hizmetler düzenleme otoritesi, Avustralya'daki bu firmaların operasyonlarına kısıtlamalar getiren bir mahkeme kararıyla sonuçlanan bir soruşturma başlattı.

Federal Mahkeme, varlıkların Avustralya'dan varlıklarını çıkarmasını engelleyen ve mallarının elden çıkarılmasını engelleyen emirler yayınladı. Varlıkları artık belirlenmiş iki banka hesabında dondurulmuştur.


ASIC darbesi ayrıca adı bilinmeyen iki kişi içeriyor. AGM Markets and OT Markets'in klonuyla ilgileniyorlar ve Avustralya'yı Federal Mahkemenin izni olmadan bırakmak yasaklanmış durumda.


Güvenilir Yurtdışı forex brokerlarını keşfetmek için Tıklayın

Agresif Satış Operasyonları

AGM Markets'in klonunun yanı sıra, ASIC tarafından belirtilen diğer kuruluşlar, OT Capital'in markalarını (otcapital. com, otcapital. net.au ve otcapital. info) ve tradefinancial. com.au'yu işletmektedir.ASIC endişeleri, perakende yatırımcılara kişisel tavsiyeler sunan bu kuruluşların etrafında dönmektedir. AFSL'den lisans alınmaksızın, klon şirketi resmi olarak ruhsatlanan AGM Pazarlarına zarar veriyor. Hileli varlıklar, yanıltıcı ve aldatıcı davranışlarda bulunmaktaydılar.


Bu davranış sonucunda ASIC potansiyel yatırımcılara bir uyarı gönderir. Düzenleyici, devam eden ASIC soruşturması sürerken yatırımcı fonlarını korumak için tedbir kararı aldı.


Düzenleyici, bu firmaların müşterilerini AGM Markets, OT Markets ve / veya Ozifin'in 1300 300 630 numaralı telefondan ASIC'e rapor etmesini veya www.asic.gov.au/complain adresine gitmesini talep etmektedir.


#ASIC